Lapsendamine vs siiski oma laps? 30.03.16 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tervist! Mulle on öeldud, et ma ei suuda rasedust lõpuni kanda, kuna mul esineb ulatuslik neerupuudulikkus. Olen püüdnud selle olukorraga leppida, kuid soov last saada on mehega siiski olemas ja uurime erinevaid variante ja võimalusi. Minu küsimus on, kas Eestis on asendusema kasutamine keelatud või mis on üldse selliste paaride alternatiiv, kus naisel pole võimalik rasestuda / rasedust lõpuni kanda. Kas adopteerimine on ainus lahendus ja kui jah, siis kuhu peab edasi pöörduma? Ette tänades!

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
Eestis on asendusemadus tõepoolest keelatud ja peale lapsendamise pole Teile muud lahendust pakkuda. Peaksite pöörduma elukohajärgse lastekaitse ametniku poole.
Lgp,
AE