Korduvalt peetunud rasedused. 29.08.12 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere! Olen 37 a. naine. Eelnevast abielust on mul 9 a. tütar. Praeguse mehega oleme üritanud juba veidi üle aasta last saada. Eelmise aasta augustis oli peetumine 5-ndal nädalal, sellel aastal oli katkemine mätsis 11-ndal nädalal, peetunud oli juba 8-ndal nädalal. Omal algatusel lasin kontrollida kilpnääret, verehüübimist. Tehtud ka muud tavalisemad analüüsid. Kõik on korras. Mees käis samuti analüüse andmas, kõik vägagi heas(arsti sõnul) korras. Arst kirjutas alates aprillist Duphastoni tsükli 14-ndast päevast. Augustis aga arst loobus Duphastonist. Tsükkel muidu korras. Rasestumised tulnud kergelt, aga püsima ei jää. Palusin arstil, et kontrolliks OV ajal, et kas kõik toimib, arst keeldus. Lisaks on mul viimased poolteist kuud aeg-ajalt olnud valud alakõhus, seljas ja külgedel. Arsti sõnul need naistemured pole, vaatas UH-s üle. Olen arstiga rääkinud, et ei sooviks niisama istuda ja oodata, et rasedus tuleks. Seda enam, et vanus rõhub peale ja kogu elu planeeritud lootuses, et beebi ka meie perre tuleks. Arst aga selle koha pealt ütleb, et ootame, vaatame. Mina aga oodata ei sooviks, aga samas ei oska ennast kuidagi aidata, et mida teha edasi, kuhu pöörduda või tõesti oodata. Ja kui loen siin teemasid sellega seoses, tuleb välja, et järjekorrad lisavad ootusele samuti juba aasta otsa. Mida Teie soovitate edasi teha? Või siis oodata? Ette tänades!

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Kaks peetunud rasedust on piisav argument, et asja uurida ja mitte lihtsalt rasestumist oodata. Minu soovitus on pöörduda mõnda lastetusravi kliinikusse (Tartus Elite, Kliinikum; Tallinnas keskhaiglate naistekliinikud, NovaVita).
AE