Kas rasestumisele mõjub naise orgasm? 25.04.12 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere! Selline mure, et seksuaalelus on olnud vaid üks mees, kellga oleme koos juba 4 a, seksuaalelu hakasin elama 19 a, ja ei tunne seksi ajal mitte midagi, pole kunagi saanud orgasmi, mehele rääkisin sellest, et väga harva tunne mõnu seksi ajal, aga orgasmi ei ole saanud kordagi, mehel on olnud teised naised ja oli normaalne seksuaalelu. Kas see, et ma ei saa orgasmi, mõjub rasestumisele ka kuidagi?? ette tänades;)

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
rasestumiseks ei ole orgasm vajalik. Kui järgi mõtlete, siis rasestuda võib ka vägistamise tagajärjel, olukorras kus mingi nauding ei tule kõne alla.
AE