Rasestumise võimalikkusest 10.12.11 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere
Diagnoosiks on seletamatu põhjusega viljatus. Elu jooksul on olnud üks spontaanne rasestumine 16-aastaselt, mis katkes enne 12.nädalat. Sellel aastal on olnud kaks IVF, mis mõlemad on ebaõnnestunud (rasedust ei tekkinud). Geneetiku juures tuvastati pärilik trombofiilia: Faktor V Leideni mutatsioon ja MTHFR-geeni mutatsioon.
Kas Teie praktikas on juhuseid, kus sarnaste näitajatega patsientidel ei ole õnnestunud ka IVF-iga rasestuda ja kas on üldse mõtet edasi proovida?

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Raseduse katkemine võis mainitud mutatsiooniga seotud olla. Et IVF ebaõnnestumise või seletamatu viljatuse taga oleks seesama probleem - seda ei usu.
Jätkake üritamist ja kui rasestute, eks siis arst määrab trombofiilia ravi.
AE