IFV 22.04.09 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere!
Mul siis selline mure nimelt, olen saanud tsüklilist ravi estrifemmi ja duphastooniga alates 17 eluaastast, kuna mul ei alanud iseenslilu menstruatsiooni. Ravi on eluaegne, kuna mul on ajuripatsi häire ajukasvaja tõttu kaasasündinud. Olen präegu 23 eluaastane ja soovin saada last, kuna olen proovinud aasta ja tulutult siis käisin petsialisti juures tema ültles et mul ovulutisooni ei toimu kuid näha oli munasarjades üksikuid follikuleid. Tehti ka emaka uuring ja avastati et mul on kaksik emakas üks neist ei funksioneeri kuna sinna ei suundu munajuha aga teine on jällegi töös. Arst arvas, et rasestumine on raskendatud. Soovin ka teie arvamust. Kas kunsliku viljastamisega on see võimalik ja kui palju ma pean alkselt rahaliselt siis arvestama kuna soov see protsetuur ettevõtta. hastooniga alates 17 eluaastast, kuna mul ei alanud iseenslilu menstruatsiooni. Ravi on eluaegne, kuna mul on ajuripatsi häire ajukasvaja tõttu kaasasündinud. Olen präegu 23 eluaastane ja soovin saada last, kuna olen proovinud aasta ja tulutult siis käisin petsialisti juures tema ültles et mul ovulutisooni ei toimu kuid näha oli munasarjades üksikuid follikuleid. Tehti ka emaka uuring ja avastati et mul on kaksik emakas üks neist ei funksioneeri kuna sinna ei suundu munajuha aga teine on jällegi töös. Arst arvas, et rasestumine on raskendatud. Soovin ka teie arvamust. Kas kunsliku viljastamisega on see võimalik ja kui palju ma pean alkselt rahaliselt siis arvestama kuna soov see protsetuur ettevõtta.

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Jah, kunstlik viljastamine võib aidata.
Mulle tundub teie lugu tuttav, minu meelest olen juba korra vastanud. Kui eksin, andke teada, vastan uuesti.
AE