Naharipatsi eemaldamise järgne probleem haava kokkukasvamisega 14.04.19 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

Tere
Mul eemaldati 3 nädalat tagasi päraku piirkonnast naharipats. 6.päeval peale operatsiooni rebenes aga haav lahti. Käisin kirurgi juures kontrollis ning mulle kinnitati, et haav põhjast juba paraneb ning taolistel puhkudel haava alati kokku ei õmmeldagi. Igaks juhuks kirjutati salv. Probleem seisneb aga selles, et haav ei ole siiani (st 3 nädalat hiljem) nö kokku kleepunud. Mõlemad pooled tunduvad paranevat omaette. See osa, mis lahti rebenes tundub moodustavat uue ripatsi-laadse moodustise. Kas ja mida teha? Kas peaksin selle murega kohe uuesti kirurgi poole pöörduma või lihtsalt täielikku paranemist ootama? Kas on reaalne, et see kõik veel kokku kasvab ja mingit lipendavat nahariba siiski ei jää?

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

Tere ! Paraku ei oska kirjelduse järgi küll Teile parimat nõu anda kui et pöörduge aga oma kirurgi juurde uuesti näitama, et siis vastavalt olukorrale parim ravi-taktika valida. Parimate soovidega, dr. Peep Pree