Haavad 23.01.18 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

Tere,

13päeva tagasi oli diastaasi korrigeerimine ja kõhuplastika operatsioon, aga jäin haigeks ning tekkis tugev köha, mis on kestnud 4 päeva. Köhasiirup ei aita, köhin iga 2,3 minuti tagant ning ka öösel ja köhimisega punnitan ka sirglihast. Arst ütles, et köhiksin ettevaatlikult, et ei venitaks õmblusi ega kahjustaks neid, aga see pole võimalik. Kas tõesti on selline oht olemas ning mis tagajärg võib olla?

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

Tere ! Köhimisel tõesti me pingutame oma kõhu sirglihaseid ja see võib ka lihasplastika õmblusi venitada. Üldiselt pean õigeks,et ravisoovitusi annaks ikka Teie enda arst vastavalt Teie tervislikule seisundile. Soovitaksin kontrollida, et toetav/komprimeeriv korset oleks ikka piisavalt pingul ja köhahoo korral ka ise kätega kõhtu toetada. Köhareaktsiooni vähendamiseks on apteekides saada ka käsimüügiravimeid. Usaldage oma arsti ja head paranemist ! Lugupidamisega, dr. Peep Pree