Küüne kasvuala kahjustus 04.07.16 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

Umbes aasta tagasi tekkis mõlema jala suurele varbale küüneseen. Läksin koheselt arstile ning määrati tabletiravi, võtsin tablette pea pool aastat ning ka viilisin küünt tugevalt. Kahjuks viilisin küüle pea täiesti maha, nii et perearsti sõnul võis küüne kasvuala kahjustada saada. Seega hetkel olen küüneseenest lahti saanud, küll mõlema jala suure varba küüned aga kõvasti kahjustada saanud ning täpselt küüne keskele on tekkinud kõrge muhk või mügarik. Pool aastat peale mügariku tekkimist ei ole selle olemuses midagi muutunud ning see häirib mind väga, mügarikud on väga silmatorkav. Seega siinkohal küsimus, et kas selle eemaldamiseks/vähendamiseks on võimalik midagi ette võtta? Olen nõus kasvõi kogu küüne maha võtma kui see peaks aitama, vahet ei ole palju lahendus peaks maksma.

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

Lugupeetud 25 a. naine. Kahjuks ulatuvad minu isiklikud kogemused varbaküünte kirurgiaga umbes 25 aasta taha ja sedagi vaid nn. sissekasvanud küünte osas. Soovitan konsulteerida ehk üldkirurgidega. Lugupidamisega, dr. Peep Pree