Rinnavähendusoperatsioon 09.01.16 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Lähen kolmas mai rinnavähendusoperatsioonile,aga aega pannes ei mõelnud üldse ,et kas operatsiooni on võimalik teostada kui mul sel ajal päevad(menstruatsioon) on ? Teine küsimus,mida peaksin teadma sellest mis toimub pärast operatsiooni,kas valud on väga suured? Millal pärast operatsiooni saan asuda tööle(töö klientidega kaupluses 11h tööpäevad,kauba vastuvõtt jne)? Väga tänan juba ette vastuse eest :)

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

Tere ! pean vastama, et need küsimused tuleks ikka esitada Teid opereerivale kirurgile, sest minu arusaamad elust ja asjadest võivad olla erinevad. Näiteks mina opereerin ka patsiendi "päevade" ajal, kuid on kirurge, kes selle välistavad. Tunded pärast operatsiooni sõltuvad ju nii paljudest asjaoludest, ka kirurgilise operatsiooni mahust ja konkreetsest operatsiooni-tehnikast. Üldiselt minu patsiendid väga suurte valude üle kurtnud ei ole. Mina soovitan ma patsientidel varuda operatsiooni-järgseks taastumiseks vähemalt 2 - 3 nädalat, eriti kui töö on füüsiliselt raske ja tööpäevad sellised pikad, nagu Teie kirjutate. Kokkuvõtteks: ehk tasuks minna veelkord oma kirurgi vastuvõtule ja need vastuseta küsimused tema käest üle küsida.
Lugupidamisega, dr. Peep Pree