riskid rinnasuurendusoperatsoonil 13.05.02 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

Tere!

Olen lugenud Teie vastuseid küsimustele rinnasuurendusoperatsioonide kohta. Kuna seoses lapse saamisega on ka minu rinnad nii mahus kui kujus palju kaotanud, plaanin rinnasuurendusoperatsiooni. Kuid samas on hirm. Olen lugenud, et proteesi keskmine eluiga on 10-15 aastat. Kui seejärel hakkab protees lekkima, siis kuidas naine sellest teada saab? Kas proteesi lekkimisega kaasnevad ka ohud tervisele, näiteks neerudele? Kas odavamad proteesid hakkavad kiiremini lekkima? Tänan ette

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

Tere!

Üldiselt mingit valutunnet proteeside lekkimine küll ei tekita, kuid on teada, et see proteesist välja immitsenud silikoon ärritab seestpoolt proteesi ümbritsevat sidekoe-kapslit ja viimane kasvab paksemaks, muutes sellega rinna "kõvemaks", mis ongi üheks peamiseks tunnuseks võimalikust lekkest. Et selline "väljalekkimine" sidekoekapslist võtab kuid-aastaid ei ole vaja küll karta, et silikoon enne organismi üld-lümfiringesse jõuaks, kui sellest naine ise aru saab.

Kindlasti kehtib tõsiasi, et mida paksem on proteesis olev silikoon-geel, seda hiljem on võimalikku väljalekkimist vaja karta, kuid midagi täiesti absoluutset siin jällegi ei ole. Paraku on paksema geeliga proteesid ka tõesti kallimad.

Lugupidamisega, Dr. Peep Pree