armid tselluliidist 20.04.02 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

Tere!

Lugu on selline, et eelmise aasta kevadel võtsin lühikese aja jooksul kiiresti maha. Juurde pole kaalus võtnud, aga tagumikule jäid tselluliidiarmid. Teen 3 korda nädalas sporti ja tselluliiti iseenesest ei ole. Probleemiks on aga need valged peenikesed triibud (vist sünnitusarmidega sarnased, kuigi ise pole sünitanud). Kas neid arme oleks ilma keemiata võimalik ravida? Kui aga keemia abiks võtta, siis milliseid kreeme soovitaksite (samas, selliseid taskukohaseid)? Viimane variant on vist mingi mehaaniline kuur...

Rõõmsat kevadet soovides,

Helen

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

Tere!

Teie poolt kirjeldatud "valged peenikesed triibud" on tõesti naharebendid e. striiad, mis kõhule tulevad enamasti raseduse ajal, mujale kehale aga kiire kosumise aga ka puberteedi-eas ja tselluliidiga pole neil rebenditel midagi ühist. Tõenäoliselt olid need naharebendid ka enne kaalu langetamist olemas, kuid olid siis pingul ja vähem märgatavad. Soovitaksin pöörduda selle probleemiga oma kosmeetiku poole, sest ega kirurgil midagi eriti teha ei olegi - vaid naha toonuse parandamine võib neid juba tekkinud arme pingutada ja seega vähem nähtavaks muuta.

Lugupidamisega, Dr. Peep Pree