VENITUSARMID,RINNAD. 09.03.02 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

sünnitasin 1,5 aastat tagasi oma esimese lapse ja kuni tema 1 aastaseks saamiseni andsin talle rinda. Rindade peale ilmusid imetamise alguses punakad venitusarmid, mis praeguseks on muutunud heledaks, kuid jäänud siiski nähtavaks. Kas on võimalik venitusarmidest vabaneda?

Samuti sooviksin suuremaid rindu (olid juba enne rasedust väikesed)? Kas neid ilukirurgilisi opratsioone saaks ühendada ja kas neid oleks mõtekas teha (kavatsen veel vähemalt ühe lapse sünnitada) ning kui kauaks umbes jäävad operatsiooni tulemused püsima?

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

Tere!

Rindade suurenemine raseduse-imetamise ajal on tekitanud nahasisesed rebendid, millede kirurgiline likvideerimine ei ole võimalik. Soovitan pöörduda kosmeetika-salongi naharebendite spetsiaalseks hoolduseks, mis küll ei likvideeri aga võib vähendada striiasid.

Vähese elastsusega naha korral on küllaltki suur tõenäosus, et uus rasedus jällegi nahka venitab ja rind võib vaatamata proteeside olemasolule siiski lõtvuda. Seetõttu on kindlam lapsed ära sünnitada ja seejärel rinnasuurendusoperatsiooni planeerida.

Lugupidamisega,

Dr. Peep Pree