silikonrinnad 09.09.16 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Mul on ees ootamas rinnasuurendus operatsioon ja mind painab siiani üks küsimus. Olen kainud kolme erineva arsti juurs, kaks neist ütlesid, et mul tuleb op rinnalihase peale ja üks ütles, et rinnalihase alla, et muu varjant ei tule isegi kõnealla. Tahakski siis teada, et mis vahe on, kas silkoon on rinnalihase all või peal, millest seda otsustatakse ja kas peab paika, et rinnalihase peal vajub rind kiiremini ära. Olen sünnitanud kaks last ja rinnad on vajund seega tuleb tõstmisega koos, vanus 34

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

Lugupeetud 34 a. naine. Rinnasuurendusoperatsiooni teostamise tehnilisi variante on tõesti erinevaid, lisaks Teie poolt nimetatud proteeside implanteerimise võimalusele lihase alla või lihase peale on veel variandid paigutada proteese lihast katva kile e. fastsia e. lihaskelme ja lihase vahele või siis ka erineva ulatusega osaliselt lihase alune paigutus. Ilma Teid nägemata ei oska ma küll omapoolset soovitust anda. Omad plussid-miinused on igal operatsiooni-meetodil ja seda otsustatakse ikka patsiendi ja arsti ( mitte "ilukonsultandi" ) personaalse konsultatsiooni ajal. Ja tasub ikka konsultatsioonil käies ka uurida, miks arst siis seda või teist meetodit soovitab. Edukat operatsiooni ja kerget taastumist soovides, dr. Peep Pree