Rinna implantaadid 04.10.15 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

Tere!

Olen hakanud tõsiselt rindade suurendamise peale mõtlema, kuna rinnad on väga väikeseks jäänud. Olen sünnitanud 2 aastat tagasi ning rinnad on muutunud väiksemaks kui enne rasedust olid. Sealt ka selline soov, sest ülakeha on nagu 12 aastasel plikal. Olen uurinud erinevate kliinikute pakkumisi, samuti erinevate inimeste kogemusi, operatsioonist ja ka taastumisest. Minu küsimus on aga hoopis implantaatide teemal. Kui ma soovin kõige loomulikumat tulemust, näiteks maksimaalselt täidlalne C korv, siis kindlasti sõltub implantaadi kuju ning sisestus asetus (lihase all/peal) minu kehast. Kuid mis vahe on Eurosilicone, Natrelle, Mentori ja Motiva implantaatidel? Kas erinevatel firmadel on ka erinevad eluead? Ehk kas üks firma implantaat kestab 10-15 aastat teine kuni surmani? Mis põhjustab implantaadi vananemist? Kui ma olen 30 ja sooritan operatsiooni järgmise kahe aasta jooksul, kas ma pean üldse vahetama implantaate? Mis materjale tänapäeval täpsemalt implantaatide sees kasutatakse? Hirmud võõrkeha ees on loomulikud, kuid mingisugune kindlustunne võiks olla, ennem kui mingit otsust vastu võtta.
Tänan vastamast!

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

Tere !
Teie poolt loetletud proteese valmistavate firmade implantaadid omavad kõik CE sertifikaati, seega nende kvaliteet peaks olema täiesti võrreldav. Kindlasti on erinevate firmade proteesidel natuke erineva kujuga mudelid, erinevad mõõtude ( pikkus-laius-kõrgus-max. tipu asukoht jne. ) erinevad suhted, kuid usun, et kestvuse osas on proteeside valmistamiseks kasutatav meditsiiniline silikoon materjalina täiesti sarnane. Ei julge küll väita, et ühe või teise firma poolt valmistatud implantaat kestab kuni surmani ( ehk ei teagi me keegi, kui kaua me elame ???) ja kuidas saab firma, mis on proteese tootnud näiteks ainult 5 aastat väita, et nende proteesid kestavad konkreetse inimese surmani. Ehk on see mitte-arstidest "müügimeeste" kena jutt või inimese poolne tahtmine kuulda seda, mis talle meeldib. Implantaadi "vananemine" on normaalne nähtus ja ühest täpset põhjust ei oskagi mina öelda. Samuti ei julgeks ma väita, et tehes operatsiooni 30 - 32 a. vanuselt, on garanteeritud proteeside kestvus kuni Teie surmani ( kaua Te plaanite elada ??? )
Lugupidamisega, ja Teile pikka iga soovides, dr. Peep Pree