Opi järgne armkude otsmikul 21.05.15 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

Tere, Usun, et minu mure ei ole just igapäevane arstidele, kuid paraku on see minu kui patsiendi igapäevane saatja ja stressi allikas. Mõned aastad tagasi tekkis (ilma igasuguse loogilise põhjuseta) minu siledale laubale naha alune kõva luust muna (dia ca 1cm), mis osutus healoomuliseks osteoomiks ehk luukasvajaks. See eemaldati 2013 dets. opi käigus ja tühemik täideti koljuplastika materjaliga. Aja möödudes tekkis lõikearmi alla samale kohale uus moodustis (ebatasapind). Histoloogiline uuring näitas koljuplastika materjalile äratõuke reaktsiooni. 2014. dets. toimus uus op, kus ebasobiv materjal eemaldati ja asendati nn luuvahaga, millele vastureaktsioone ei pidanud esinema. Algul tunduski, et nüüd on kõik korras, kuid aeg ja pilt näitavad ometi, et sileda lauba unistust ei saa veel maha matta. Olgu öeldud, et muhku ei tekita mitte enam luu vohamine vaid lõike all olev pehme kude või armkude..., mis kasvab kuidagi paksusesse. Lõikearm ise on kenasti paranenud (ma hea meelega lisaks rohkem pilte kui saaks) - kasutan aktiivselt välispidist Contratubexit. Aga mida teha lõike all oleva tundmatu massiga?
Kas Kenalog40 süst võiks aidata?
Kuidas teha selgeks, millega võib olla tegu või miks nahaalune armkude nii võimsalt esile kerkib? Millised võiksid olla ravi alternatiivid: magneravi, laserravi ?
Endiselt lootusega,

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

Tere ! Soovitaksin pöörduda jätkuvalt Eesti Haigekassaga seotud kliinikute ( Tartu Ülikooli Kliinikum, PERH, Taastava Kirurgia Kliinik ) plastikakirurgide poole, sest see probleem on tekkinud ju haiguse tagajärjel ja peaks leidma võimaliku parima lahenduse just selliste kliinikute spetsialistide juures. Kahjuks ei ole võimalik niimoodi Teie kirjelduse ja foto järgi parimat soovitust anda. Lugupidamisega, Dr. Peep Pree