Värske arm otsmikul 13.07.13 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

Tere

Sooviksin nõu ja soovitusi, kuidas hooldada avarii tagajärel otsimikule tekkinud 6-7cm pikkust värsket armi, et see hiljem võimalikult vähem märgatavaks jääks. Haav tekkis otsmikule 18.juunil ning on arstide sõnul hästi paranenud. Niidid eemaldati 1.juulil.
Hetkel kasutan kakovõi kreemi tootjalt "Palmer's", mille määrin armile ööseks ning hommikul puhastan armi Aseptiga. Ilmselt tuleks soetada selle kreemi kõrvale ka mõni armikreem/geel, kuid pole paljude soovituste seast seda parimat osanud välja valida.
Milliseid armikreeme/geele Teie soovitate ning kuidas ja kuna neid armile peaksin määrima?
Kas kakaovõi kreemi määrimine armile sellises kokkukasvamisfaasis on üldse õige tegu või peaksin seda vaid armi ümbritsevale nahale kandma­?
Milliseid nõuandeid veel jälgima peaksin?

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

Tere ! Armide raviks on soovitusi väga erinevaid. Ilmselt seetõttu, et kõige tähtsam on individuaalsus. Mina soovitaksin armile kasutada kas ööpäevaringselt silikoon.armiplaastreid või siis ööseks plaaster ja päevaks vähem-märgatav silikoon-geeli. Kõikides apteekides on neid plaastreid-geele saada.
Armi paranemine on väga pika-aegne protsess ja seetõttu peab selline ravi kestma vähemalt 3 - 4 kuud. Kindlasti soovitan kogu selle suve kasutada päiksekaitsekreemi SPF 50+ armile ja armi servadele ( seda muidugi juhul kui Te ei kasuta silikoon-plaastreid). Kakaovõi kreemi kasutamisega minul kogemusi ei ole. Teatav abi võiks olla ka nn. LPG-süsteemi lümfimassazhi kuuridest (teostatakse paljudes salongides).
Kirurgilise korrektsiooni mõttekust soovitaksin hinnata min-lt aasta pärast. Lugupidamisega, Dr. Peep Pree