Pärast sünnimärgi eemaldamist 06.03.13 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

Tere, dr Pree. Eemaldasin 2 nädalat tagasi sünnimärgi, niidid võeti ära 2 nädala pärast, samal ööl tuli õmblus täielikult lahti. Minul selline küsimus, minu arst väidab, et sellega pole enam midagi teha, nüüd ta peab lahtiselt kinni kasvama.
Olen natuke hämmingus, sest sellise lahtise haavaga ei saa ma ringi käia. Nüüd käisin ikkagi kinni õmblemas, sest haav oli verine ning arst ütles, et värsket haava saab ikkagi kinni õmmelda. Ma ei kahtle mõlema arsti otsustes, kuid sooviksin siiski teada ka Teie arvamust.

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

Tere ! Paraku on ainult Teie kirjelduse põhjal raske hinnata, miks haav pärast õmbluste eemaldamist lahti läks või miks Teie arst seda esimesel külastusel ei õmmelnud ( kui haav oli infitseerunud, põletikus - siis oli see kindlasti mõttekas otsus) või miks teine arst seda õmbles. Selleks, et haava hinnata, peaksin seda ikka ise nägema. Nüüd, kus foto järgi on haav situatsioon-õmblustehga suletud, tuleb rahulikult oodata ja loota, et haavas põletikku ei tekiks. Minge kindlasti haava õmmelnud arstile vajadusel või kokkulepitud ajal haava näitama ja paranemis-protsessi kontrollima. Lugupidamisega, Dr. Peep Pree