Kapseldunud rind ja rasedus. 13.02.12 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

Tere!

Käisin 4-5a tagasi ühes Tallinna kliinikus rinnasuurendus operatsioonil. Sellest ajast alates on üks rind teisest kõvem ja protees vähem liikuvam. Rinda katsudes on tunda ka teravaid valutorkeid.
Kas selline olukord on tervisele kuidagi ohtlik ja vajaks proteesi väljavahetamist või saab ka kapseldunud rinnaga muretult edasi elada?
Kas see võib rasedusele kuidagi halvasti mõjuda?
Kas ka Teie kliinikus on võimalik rindade põhjalikku kontrolli teostada?

Ette tänades,
K

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

Lugupeetud K Tere ! Rinnaproteesi kapseldumine iseenesest Teie tervisele ohtu ei kujuta, iseasi kui häiriv see rinna kõvadus ja need valutorked Teile on. Aga alati on mõttekas kontrollida, mis selle kapseldumise põhjuseks võiks olla. Kõige kvaliteetsemalt saab minu arvates oma implantaatidega rindu kontrollida Tallinas asuvas Rinnauuringute Keskuses Mammograaf. Raseduse normaalset kulgu rinnaproteesi kapseldumine ei mõjuta. Lugupidamisega, Dr. Peep Pree