Rinna kordusoperatsioon ja imetamine 19.01.12 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

Lugupeetud doktor

Olen Teie klient aastast 2004, täpsemalt toimus Teie käe all sellel aastal minu rindade suurendusoperatsioon. Soovituslikult, vähemalt nii jäi meelde ja lepingu infomaterjalides on kirjas, peaks rindade kordusoperatsiooni (implantaadi vahetamist) kaaluma kümne aasta pärast. Olen sünnitanud pärast rinnaoperatsiooni lapse (eelmisel aastal) ja kavandan sünnitada veel paari-kolme aasta sees. Käisin enne lapse planeerimist ja sünnitamist iga 1,5-2 aasta tagant rindade ultrahelis, et hinnata implantaadi jm korrasolekut. Minu esimene küsimus on Teile, kui implantaatidega ja rindadega (väljanägemine pärast imetamist) on kõik korras, isegi kui nö soovituslik aeg ümber saab, kas siis võib kordusoperatsioon toimuda hiljem? Minu mõte on, et sünnitada veel ka teine laps (paari-kolme aasta sees) ja pärast seda otsustada uue operatsiooni üle. Teine küsimus, kas Teie kogemus näitab, et imetamine põhjustab sageli rinnaimplantaadi allavajumist? Kas peaksin selle pärast muretsema või on teisi olulisi asju, mida peaksin arvestama arvestades minu mõlemat küsimust? Tänan vastuse eest ette!

Lugupidamisega

K.

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

Lugupeetud 38 a. naine K. Tere ! Alustaksin ehk sellest, et palun ärge nimetage ennast minu "kliendiks" . Olen arvamusel, et kui ma hakkan oma patsientidesse suhtuma kui "klientidesse", ei tasuks enam minu kui arsti poole pöörduda. Jäägem ikkagi " arsti - patsiendi " suhte juurde!!!
Nüüd siis asjast : kindlasti ei ole vaja vahetada implantaate mingi aja möödudes lihtsalt niisama - igaks juhuks. Kui rindade kuju, suurus ja elastsus on Teile meelepärased, rindade ultraheli ja/või röntgen-uuringul on kõik korras, ei ole kiiret kuhugi. Teie konkreetse juhu puhul veel eriti, sest ega me ei oska ette näha, kuidas järgmine/järgmised rasedus(ed) Teie rindu välimuslikult mõjutavad. Kuna inimesed on naha elastsuse osas ikka väga erinevad, siis mingi statistiline " Harju keskmine" rindade sünnitus-imetamisjärgse lõtvumise % ei ole just eriti informatiivne. Kuna Teie esimene rasedus/imetamine seda ei teinud, siis on alust loota, et ka järgmise imetamise järgselt on rinnad Teid rahuldava välimusega. Kõikidele rasedatele-imetavatele naistele on minu soovitus jätkuvalt - juba varakult raseduse ajal kasutada rinna nahka toitvaid-niisutavaid kreeme , veelgi olulisem on aga kanda ööpäevaringselt rinda toetavat rinnahoidjat. Lugpidamisega, Dr. Peep Pree