Sügava hambumuse kirurgiline ravi. 28.01.09 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

Tere. Olen 24 aastane. Probleem: sügav hambumus- ülemised hambad katavad alumised ca 60% ulatuses ja ülemiste-alumiste lõikehammaste vahel on 5 mm vaba ruumi kusjuures hambad ei ole viltu. Minu arvamus on see, et peaks alalõualuu esiosa alates esimese või teise paari purihammaste kohast liigutama ette- ja allapoole (mõlemas suunas ca 5mm). Küsimus siis selline:
kas sellisel puhul murtakse lõualuu, fikseeritakse lahtimurtud osa allapoole ja sunnitakse kruvide abil liitekohta pikemaks kasvama? Kui keeruline ja pikk on selline ravi? Mis on võimalikud ohud ja tüsistused? Orienteeruv hind ainult kirurglise ravi puhul ja võimalikud alternatiivid? Lisaks veel nii palju, et diagnoosi ja raviplaani mõtlesin ise välja ja see ei pruugi ühtida spetsialisteide arvamusega. Lugupidamisega, Ivar

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

Tere Ivar ! Näo-lõualuude kirugilise korrigeerimise soovidega soovitaksin pöörduda kas Tartu Ülikooli Kliinikumi või Põhja-Eesti Regionaalhaigla näo-lõualuukirurgide konsultatsioonile. Lugupidamisega, Dr. Peep Pree