Ninaluu lihvimine 18.03.08 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Olen 24 aasatne noormees. Kunagi ammu korvpalli mängides murdsin nina mille tagajärel see natuke valesti kokku kasvas. Aastaid hiljem oli mul nina vaheseina korrigeerimise operatsioon kus lihviti ka ninaluud, kuna mulle ei meeldinud kühm, mis paistis välja. Eriti fotodel. Natuke esteetilisemaks (minu arvates) antud kühm muutus aga see häirib mind siiani. Küsimus oleks, et kas ninaluud ja antud kühmu saab veel lihvida paremaks, et ei häiriks mu elu. Tean, et operatsioon kus nn. murtakse ninaluu lahti pole hea. See võib olla ohtlik ning ei anna soovitud tagajärge ning peaks olema ka pikema taastumisega. Et kas on võimalik lihtsalt lihvida antud kühmu nina peal ning kui raske on taastumine ning palju selline väike protseduur (vähemalt mulel tundub) maksab?

Tervitades,

Marek

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

Lugupeetud Marek Tere ! Kuna ei mina ise ega meie kliinikus üldse ninaoperatsioone ei tehta, ei võta ma endale vastutust, seda enam vaid kirjas kirjeldatu põhjal, otsustada kas selline operatsioon Teile näidustatud on ja mis see "väike protseduur" maksta võiks. Soovitan pöörduda ninakirugide poole näit. Dr. Margus Luht Tallinnas. Tervitustega, Dr. Peep Pree