Tõsiselt murelik 23.11.01 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

Olen 16 ega ole alustanud veel seksuaalelu kuid kunagi see tuleb nii või teisiti, sest praegu on juba minu elus ka keegi. Probleem on selles, et ma häbenen oma keha. Rinnad on naise keha juures väga olulised. Minu üks rind on suurem kui teine. Väiksem rind on vormikas ja kena aga suurem rind on liigselt suur ja inetu, kohe palju palju suurem kui teine rind. Ma sooviksin vähendada oma suuremat rinda ja olen kuulnud, et alates 16 eluaastast on võimalik seda teha kuna keha on niiöelda välja arenenud, tahtsin olla kindel, et see on tõsi. Samuti sooviksin teada palju maksab ainult ühe rinna vähendamine? See asi viib tõsiselt alla mu enesehinnangu kuna ei saa kanda isegi t-särke ega muid ümber asju, sest see on nii silmnähtav. Palun aidake mind selles küsimuses!

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

Tere!

Ühe rinna vähendusoperatsioon võiks olla tõesti Teie probleemi lahenduseks. Peab kindlasti teadma, et rinnavähendusoperatsioon jätab rinnale jäävad armid, mida olematuks hiljem teha ei ole võimalik. Samuti on rinnavähendusoperatsiooni korral oht, et piimajuhade purustuse tõttu ei saa tulevikus selle rinnaga last toita-imetada. Meie kliinikus on rinnavähendusoperatsioon alla 18 aasta vanuste patsientidel mõeldav ainult vanema või hooldaja kirjalikul loal-nõusolekul.