sünnimärk ja lõualott 15.05.07 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

Tere
Mul selline mure ,et lasin hiljuti eemaldada omal suure jalapealse sünnimärgi kuna asus rinnahoidja all ja hõõrus pidevalt .Nüüd on lõikusest möödas kolm kuud aga armikoht on tumepunane ,kas see on normaalne või on põhjust muretsemiseks.Sest olen kuulnud,et sünnimärke ei tasu torkida ,kas on olnud selliseid juhtumeid ,et lõigatud sünnimärgist hakkab vähk arenema?
Teine küsimus on lõualoti kohta .Olen noor naisterahvas 28a ja kaalun 58kg aga lõuaall on jube kole lott mis häirib ja teeb näojooned väga koledaks.Küsiksingi ,et mis maksab lõualoti eemaldamine?Olen kuulnud,et tehakse rasvaimu aga kas siis pole oht ,et see nahk jääb lihtsalt lotendama?Oleks väga tänulik kui saaks vastused nendele küsimustele.

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

Tere! Kindlasti on kolm kuud pärast operatsiooni armi punetamine normaalne nähtus, kuid kindluse mõttes võite ju ikka minna oma kirurgile seda armi näitama. Minu praktikas pole küll sellist juhust olnud, kuid opereeritud sünnimärgi probleeme on teada. Lõua piirkonna rasvaimu järgselt on küll olemas selline oht, et nahk ei tõmbu piisavalt pingule, kuid seda saab hinnata ikka vaid inimest nähes, mitte kirja teel. Lugupidamisega, Dr. Peep Pree