ninaluude murd 29.04.07 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Murdsin hiljuti (26.04) korvpalli mängus ninaluud. Käisin traumapunktis, kust saadeti edasi nina-kurgu-kõrva kirurgi juurde, kes murdis ninaluud ja vaheseina paika ja fikseeris tampooniga. Kirjeldusse kirjutati: välisnina deformatsioon-> deviats. paremale; välisnina blokaad-> repositio->eesmine tamponaad paremasse käiku. Eile käisin tampooni eemaldamas (samas kliinikus, aga teise kirurgi juures) ja selgus, et on vaja veelkord nina korrigeerida ja seda ta tegi. Kirjeldusse kirjutas: tampoon eemaldatud; ninavaheseina kõverdus vasakule, mida nihutada ei ole võimalik. Tänaseks on turse enamvähem alanenud ja nina natuke kõver. Et kui sooviks siiski nina tagasi sirgeks saada, kas siis oleks parem kohe asjaga tegeleda ja operatsioonile minna või.. ? Ja kas pöörduda tava- või ilukirurgi poole ning palju selline protseduur umbes maksma võib minna?

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

Tere! Soovitaksin konsulteerida Dr. Margus Luhaga aadressil margus.luht@arstipunkt.ee Tervitustega, Dr. Peep Pree