(Kõvera) Nina kuju korrigeerimine 20.11.01 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

Mu nina on kõhreosas natuke vasakule kaldu, mis üldiselt eriti silma ei torka, ainult teatud miimika juures. Viimasel ajal tundub, et seda on märkama hakatud, ma ei tea, kas see tuleb vanusest (26) ja näojoonte lõplikust väljakujunemisest. Samuti ei oska öelda, kas nina kuju kõverdub ka juba luu osas.

Minu küsimused on järgmised: Kui ruttu taastub operatsioonist (st näol pole enam märke) kui see puudutab ainult luu kõhrelist osa ja kui kaua kui tegemist on luuoperatsiooniga?

Kas ühe operatsiooniga saab korrigeerida ka nina kuju-kaotada kerget kühmu ninaseljal?

Ette tänades,

V. (26 a.)

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

Tere Lgp. V.!

Nina väliskuju korrigeerivate operatsioonide korral tasuks varuda 2 - 3 nädalat aega, et turse ja "sinikad" oleks kindlalt kadunud ja teistele inimestele Teie välimus silma ei torkaks.

Loomulikult on võimalik korrigeerida ka ninakühmu sama operatsiooni ajal.