rasvaimu reied (siseküljed) 02.12.06 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

Tere Dr. Pree!

Lugesin internetist, et välismaalaste kliinikutes tehakse liposuktsiooni "tamestsentne" meetodi järgi. Et selle meetodi puhul kasutatakse kohaliku anesteesia koos sedatiivse preparaatidega ja patsient on teadvuses operatsiooni jooksul.
Kui võrrelda traditsioonilise lipo operatsiooniga, nagu see uus meetod ei ole nii traumaline (vähem turseid, verejooks on minimaalne, kiir taastamine).
Küsimus on : millise meetodiga tehakse selliseid operatsioone teie kliinikus? Tallinas? Ja kas üldse see väide on tõsi või lihtsalt reklaam? Kui ohtlik on nn "kerge" narkoos, kui ma kõike näen, aga ei tunne valu? Mis toimub minu mõtetega sel juhul?

Lihtsalt sooviksin liposaktsiooni teha, aga pabistan natuke, sest infot on vähe.

Lugupidamisega, Renata

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

Tere! Teie poolt loetud meetod on tavaline vasakum-aspiratsiooni meetodil kasutatava "vedeldava" vedeliku hulga arvutamise meetod. Sellist meetodit kasutavad praktiliselt koik Eesti ilukirurgid. Kindlasti ei ole "kerge narkoos" Teie tervisele ohtlik, motted on ehk veidi "unised". Soovitaksin info kogumiseks minna isiklikult arsti vastuvotule kohale. Lugupidamisega, Dr. Peep Pree