lauvaje 20.03.01 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Olen 16-aastane noormees ja mul on ühe silma lauvaje. See muutus märgatavaks, kui olin umbes kolmeaastane. Põhjust ei tea. Olen käinud neuroloogi ja silmaarsti juures, kus öeldi, et näo ühel poolel on lihastoonus nõrgem kui teisel poolel, muid häireid ei leitud. Soovitati massaazi ja öeldi, et täiskasvanueas võiksin soovi korral teha plastilise operatsiooni. Nägemist selline lauvaje mul praktiliselt ei sega (olen harjunud, laug ei kata täielikult silmatera), tegemist on peamiselt kosmeetilise defektiga. Kas plastiline operatsioon oleks sellisel puhul mõttekas, võib-olla ei sulgu silmalaug siis enam täielikult? Kui plastilise operatsiooni käigus annaks seda viga parandada, siis millises vanuses oleks õige seda teha?

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

Tänan küsimuse eest!

Tegelikult olete Te ise oma küsimuses juba ka ära vastanud - ühtin täielikult silma-arsti ja neuroloogi arvamusega, et kui lauplastikat teha, siis täiskasvanuna. Soovitan sellist plastika-operatsiooni lasta teha vastava kogemusega silmakirurgil.