sõrme trauma;armi eemaldus 08.01.06 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

tere!Mind huvitaks selline asi,et kuhu peaksin pöörduma sellise murega.Lapsena oli mul sõrme trauma,näpp jäi ukse vahele ja kaotasin sõrme küüne.Kas oleks kuidagi taastada seda asjandust,plastiliselt või mis iganes.
teien mure veel et kas oelks võimalik eemaldada armi selja pealt,see on tekkinud paise tagajärjel..ja mis see protseduur maksab?

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

Tere! Sõrmeküüne taastamise osas võib konsulteerida Tartu Ülikooli Kliinikumis Dr. Märtsoniga, või Tallinnas Taastava Kirurgia Keskuses Dr. Vasaraga, kuigi isiklikult arvan, et seda ei õnnestu teha. Armidega on ikka selline vastus, et ega olemasolevat armi "eemaldada" ei ole võimalik, sest ka kirurgilisest armiplastika operatsioonist jääb arm (loodetavasti olemasolevast ilusam). Operatsiooni võimaliku tulemuse ja mõttekuse ja ka maksumuse osas saab vastata ikka vaid Teid ja armi nähes. Lugupidamisega, Dr. Peep Pree