kõver nina 15.12.05 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Mul on selline probleem, et mingi 2 aastat tagasi juhtus väike õnnetus. Kukkusin ninaga vastu kappi ja peale seda on nina vasakule poole kõver. Arsti juurde ma tookord ei läinud, mis peaksin tegama nüüd? Kas nina sirgeks saamiseks on vaja operatsiooni (kui ongi vaja opi, kas siis selle kopentseerib haigekassa või pean ise tasuma) või saab ka muud moodi?

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

Tere! Teie kirjelduse järgi oli Teil tegemist ikka ninaluude murruga ja ilma kirurgilise operatsioonita ei saa valesti paranenud luumurde korrigeerida. Reeglina Eesti Haigekassa nina väliskuju korrigeerivaid operatsioone ei kompenseeri, muidugi juhul kui Teil lisaks nina kuju muutusele ei ole ka ninahingamise probleeme. Soovitan Teil pöörduda ninakirugi või ninaoperatsioone tegeva plastikakirurgi vastuvõtule. Lugupidamisega, Dr. Peep Pree