sünnimärkde eemaldamisest 15.10.05 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 46.aastane naine ja minu näol on üsna mitmed erineva suurusega sünnimärgid. Aastat 20 tagasi, õndsal vene ajal, lõigati neist kaks suuremat ära, millest on järele jäänud inetud armid. See oli tõeline kirvetöö. Tasapisi on näol olevad sünnimärgid suurenenud ja oleks ehk õige need eemaldada aga hirm on nahavahel. Siit ka küsimused: kas enne sünnimärkide eemaldamist uuritakse ka seda, kas neil on kalduvus muutuda halvaloomuliseks? Kas umbes 5mm diameetriga sünnimärgi eemaldamine minu vanuses jätab järele järjekordse suure armi ja kas selleks kasutatakse tänapäeval ka muid vahendeid peale noa?

Ette tänades,
Tiina

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

Lugupeetud Tiina! Sünnimärkide eemaldamiseks kasutatakse tänapäeval lisaks klassikalisele skalpelliga väljalõikamisele ka veel laser- ja elekterkirurgia meetodeid. Täpsema vastused annab kindlasti Teile kirurg konsultatsiooni käigus. Lugupidamisega, Dr. Peep Pree