kulmude tõstmine 01.08.05 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

Tere,
selline mure, et ninajuure kohal on kaks koledat joont, mis tahavad silumist. Eelnevaid küsimusi-vastuseid lugedes sain aru, et seda tehakse koos ülemiste silmalaugude plastikaga (mis kuluks ka ära). Kui palju need kaks protseduuri kokku maksma läheks? Kas võib teha sellist lõikust, kui paralleelselt käin ka hambaarsti juures? Kas suitsetajaid ka ilusamaks tehakse?
Aitäh!

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

Tere! Alustaksin ehk lõpust ,sest siin saan konkreetselt vastata, et üldiselt ei ole suitsetamine iluoperatsioonidele väga tõsiseks vastunäidustuseks. Kindlasti ei saa aga operatsiooni vajalikkust, mõttekust ja hoopiski mitte kirurgilise ravi meetodi üle otsustada kirja teel. Teie poolt kirjeldatud probleemi lahendamiseks on mitmeid erinevaid võimalusi - täitesüstid, lihaste töö ajutine halvamine botulismi toksiini süstidega, otsmiku plastikaoperatsioon jt. Soovitan ikkagi leida aega minna personaalselt plastikakirurgi vastuvõtule ja saada personaalsed parimad vastused. Lugupidamisega, Dr. Peep Pree