Punetav ninake 19.03.01 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

Tervist.

Minu suureks probleemiks on punetav nina.

Pole vaja kylma talveilma,ta on punane ka sooja käes.

Kust ma vöin abi otsida ja mida selle vastu yldse teha saab?

Siiralt ette tänades Karin.

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

Tänan küsimuse eest!

Kui Teie nina punetuse põhjuseks on üksikud nahasisesed veresooned(kapillaarid), võiks abi olla kosmetoloogi juures teostatavast elekterkoagulatsioonist, mis võib aga nahale ka arme jätta või siis hemoglobiin-tundliku lainepikkusega laser-ravist (võiks küsida SA TÜ Kliinikum Nahahaiguste Kliiniku Polikliinikust).Juhul kui sealt abi ei saa, jääb üle vaid soovitada spetsiaalseid peite-puuderkreeme(küsige nõu oma kosmeetikult).