kõhu rasvaimu ja tulevased rasedused 05.01.05 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

Tervist!

Olen pikalt mõlenud kõhupiirkonna rasvaimu üle. Kõht on alati natuke "punnis" olnud, nüüd aasta peale sünnitust on ka muidu ülekaalu (170cm-80kg), ja alati kõhul olemas olnud ohtramat rasvkudet rõhutavad veel veninud lihased. Alustasin dieeti, kuid tean, et kõht jääb ikka rõhutatuks (see oli paksem ka siis, kui kaalusin 60kg). Ning taas kaldun arvama, et rasvaimu võiks osaliseltki probleemi parandada.
Kui kalliks tuleb rasvaimu kogu kõhu ulatuses? Ja kui ruttu sellise operatsiooni järel võib mõleda uue raseduse peale, ning kas rasedus kahjustab tulemust? Nt. kas rasedusarmid tulevad kergemini peale rasvaimu?

Tänades,
Maire

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

Tere Maire! Minu kindel arvamus on, et enne tasuks sünnitused ära sünnitada ja siis see kõht "lõplikult" korda teha, sest kui on tegemist naha ja ka kõhu lihaste venituse-lõtvusega, võib rasvaimu-operatsioonist üksi väheks jääda ja tuleb mõelda ka kõhuplastika peale. Kuigi need kumbki operatsioon ei välista järgnevaid rasedusi-sünnitamisi, võib operatsiooniga saavutatud tulemus olla jälle kadunud ja on vaja täiendavaid korrektsioone! Seega soovin jõudu eesti "Laste-programmi" raskel täitmisel ja hiljem räägime rasvaimust või mõnest muust Teile sobivast operatsioonist jälle! Tervitustega, Dr. Peep Pree