Kõhunaha pingutamine 01.05.04 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Kas Teie praktikas on ette tulnud, et kõhu eesseina plastikaoperatsiooni eest tasub Haigekassa? Millised näidustused selle jaoks peavad olema? Olen 167cm pikk ja kaalun 49-50kg. Kinnismõtteks on saanud kehakaalu alandamine, selleks et sünnituste järgselt väljaveninud kõht ei oleks kõige esiletükkivam osa minu kehast (olen väikeste rindadega). Sõbrad ja tuttavad ütlevad, et ma näen anorektiline välja. Tõepoolest jalad näevad välja nagu luu ja nahk, silmad ja põsed on auku vajunud, aga kõht ei kao kusagile (teen küll iga päev kõhulihaste harjutusi) Selleks, et minu seisund ei muutuks tõeliseks anoreksiaks, kas on võimalik, et Haigekassa tasuks minu anoreksia algse põhjuse kõrvaldamise eest?

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

Tere! Kahjuks ei ole minu praktikas juhust, et Haigekassa oleks iluoperatsiooni eest tasunud. Kuid tasuks kindlasti uurida võimalusi kasvõi Tartu Ülikooli Kliinikumi Kirurgia kliinikust. Lugupidamisega, Dr. Peep Pree