näo haav 04.04.04 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 36 a. naisterahvas. Kukkusin eile õnnetult näoga vastu maad. Nüüd on mul põsesarnal umbes 1,5cm pikkune haav ülevalt alla, mis õmmeldi kiiruga kokku ühes Eesti väikelinna traumapunktis. Arvan, et tulemus ei ole nii hea kui see võiks olla mõne spetsialisti juures. Kas mul on mõtet pöörduda kohe esteetilise kirurgia poole või on parem lasta värskel haaval kokku kasvada? Kardan, et hiljem ütleb spetsialist, et kus te enne olite. Sooviks tegutseda õigesti. Loomulikult loodan ju, et sellest armist jääks minimaalne märk minu näole.
Parimate kevadiste soovidega.

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

Tere! Kui haav on õmmeldud, siis soovitan nüüd rahulikult sellel paraneda lasta. Õmbluste eemaldamise järgselt soovitan kasutada kas armisalvi Contractubex või armidele mõeldud silikoonplaastreid ja kindlasti kaitsta värsket paranevat armi kogu selle kevade-suve jooksul päikese eest. Lugupidamisega, Dr. Peep Pree