pisikesed sooned jalgadel 21.03.04 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

Tere.
Mu jalgadele tekib pea iga nädalaga juurde punaseid ja pisikesi veresooni, mis naha alt väga inetult läbi paistavad. Lisaks punastele on tekkinud viimasel ajal ka veel koledamaid lillasid ja siniseid jutte. Olen alles 22 aastane, kuid miniseeliku kandmiseks on jalad juba liiga koledaks läinud.
Kas nende soontega saab midagi ette võtta? Neid opereeritakse? Mis võib olla nende tekkimise põhjus? Saab neid kuidagi ennetada?
Ettetänades.

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

Tere! Teie kirjelduse järgi võiks tegemist olla nahasiseste kapillaarsoonte laienditega, mille raviks kasutatakse kas spetsiaalset laser-ravi või skleroteraapiat (süstimine). Soovitan konsulteerida vasoloogiga (veresoontekirurgiga). Lugupidamisega, Dr. Peep Pree