varbad kokku kasvanud 15.06.01 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

Tere! mul selline mure. mul on sünnist saadik olnud 2 vasaku jala varvast (II ja III) kokku kasvanud. mitte täielikult kuid nii 70% ulatuses varba pikkuses.varbad iseenesest on lahus aga lihtsalt nende vahel on selline paksem nahk, mis ühendab neid. see on mul suguvõsas küllaltki levinud iseärasus. see ei tee haiget, ega häiri, kuid sooviksin sellest iseärasuset vabaneda võimalikult kiiresti. lihtsalt, et suvel jalad ilusamad ja tavalisemad välja näevad. kas seda on võimalik teha? kui jah, siis mis sorti protseduur see on? kas kohaliku või üldtuimestusega? kas võivad tekkida mingid järelnähud? kui kaua sellest paraneb, kas kõndima saab hakata kohe? ning kui palju selline protseduur võib maksma minna? teie vastust ootama jäädes...

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

Tere!

Selline operatsioon on jõukohane igale üldkirurgile, ortopeedile-traumatoloogile või ka plastikakirurgile. Selline operatsioon tehakse kohalikus tuimestuses. Kuna paranemine on alati individuaalne, ei saa selle kestvust täpselt ette ennustada. Kuigi käima saate kohe pärast operatsiooni, tahab igasugune operatsioonihaav oma paranemisaega ja paljajalu käimine, ujumine ei ole esimestel nädalatel kindlasti hea.

Rahast: kui selline operatsioon tehakse riiklikus või mõnes eraõiguslikus haiglas, millel on Haigekassaga vastav leping, maksab selle eest haigekassa.