Nina viltu. 29.05.01 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

Minu 14-aastase poja nina on millegipärast natuke viltu kasvanud. Olen lugenud, et temavanustel poistel kasvavad näoluud (vist) erineva kiirusega ja üleüldse areneb mehe nägu välja alles umbes 22 eluaastaks. On mingi lootus, et nina ise veel otseks läheb? Mis Teie arvate ja soovitate? Ette tänades!

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

Tere ja tänan küsimast.

Tõesti kasvavad näoluud 18-21 eluaastani ja seetõttu ei maksaks ka luulise korrektsiooniga (operatsiooniga) kiirustada. Nina "otseks minemise" suhtes küll kindlat lootust ei saa anda, kuid kes teab - looduse teed on imelikud.