põsesarnad 22.05.01 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

Tere!

Mul on väga madalad põsesarnad: luuline osa on madal ja tugevat lihast ka ei ole, kuigi teen kodus põselihaste treenimiseks harjutusi. Kas on mingit võimalust põsesarnade kõrgemaks muutmiseks? Kui on, siis millised on need võimalused, kui kaua püsib tulemus ja milline on ligikaudne hind (või millisesse vahemikku hind jääb) Teie kliinikus? Oleksin vastuse eest väga tänulik.

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

Tere!

Madalad põsesarnad on probleemiks nii mõnelegi teisele. Maailmas, eriti Ameerikas kasutatakse sellise probleemi korral sarna-piirkonna implantaate - silikoonproteese. Meil siin Eestis, minu teada ükski ilukirurg selliseid operatsioon ei tee. Võiksite uurida aga näiteks Tartu Ülikooli Kliinikumi näo-lõualuukirurgia osakonnast (Tartus) või Mustamäe Haigla vastavast osakonnast (Tallinnas).