Suur arm kõhul... 12.07.03 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Mul on järgmine probleem:imikuna tehti mulle kaksteistsõrmiksoole operatsioon, mis päästis mu elu ning seda jäi mulle meenutama 15 sentimeetri pikkune haava arm, mis on osaliselt kasvanud kõhu eesseina. Lisaks sellele, et arm on äärmiselt ebaesteetiline on see piltlikult öeldes poolitanud mu kõhu kaheks ning mõlemale haava poolele on kasvanud liigliha. Kuid see pole veel kõik, nimelt olen mina inimene, kellel on kogunenud liigne rasv just kõhu piirkonda ning kuna ma olen usin tudeng ja suhtleiselt vähe liigun, siis on ka kõhulihased mul treenimata ning kohu kõht on lõtvunud ning "pooleks". Peaaegu alati kui ma söön kõhu täis hakkab arm pitsitama ning ma pean vahel isegi sügavamalt hingama, sest tunne on nagu midagi rõhuks. Seedimine on mul muidu korras ning mujalt ma ülekaaluline pole, kui kõhule kogunenud rasv välja arvata. Küsingi, et mida teha? Muidugi peaksin trenni tegema ning kõhulihaseid tugevdama, kuid see ei kaota ju armi ennast. Kuna ta on mul praktiliselt kogu elu olnud ning prajalt sisse kasvanud, siis on vist selle eemaldamine problemaatiline ja ülikulukas - või polegi seda võimalik eemaldada. Mul ei ole probleemi kui ma ei saa bikiine kanda aga kui antud arm hakkab juba tervisele mõjuma ning ennast tunda andma, siis on jama. Kelle poole ma peaksin antud probleemiga pöörduma? Kui palju taoline armi eemaldamine ja lõtvunud kõhu eesseina plastika maksab?
Lugupidamisega, Anna-Maria (21a) Tallinnast

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

Tere Anna-Maria!
Soovitaksin oma probleemiga siiski plastikakirurgi konsultatsioonile pöörduda, et parem-täpsem vastus oma küsimustele saada.
lugupidamisega, Dr. Peep Pree