rinnanibud ja rinnad 12.06.03 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

Mul kohe 2 küsimust,mis mõlemad mulle piisavalt muret tekitavad:

1)Mul on hästi pisikesed rinnad (aa ja a vahepealne).See on põhjustatud naissuguhormoonide puudulikkusest.Saan asendusravi,et enam-vähem vajalikku kogust hormoone siiski kätte saada. Sünnitanud ma ei ole sel samal põhjusel. Olen 24 a. Kas on mul yldse soovitav silikooniga rindu suurendada või võib see mulle kuidagi kahjulik edaspidi olla?
2)Rinnanibusid mul ka ei ole.Erutudes välja ka ei tule.ainult külmaga tulevad pisikesed nööpnõelapea suurused täpikesed välja.On neid võimalik kuidagi suuremaks muuta kas iseseisvalt või ilukirurgi abiga?

Ette tänades !

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

Tere!
Vastates Teie küsimusele alustaksin sellest, et soovitaksin oma günekoloogiga nõu pidada. Üldiselt on küll teada, et rinnaproteesid ei ole takistuseks sünnitamisel-imetamisel, kuid kuna Teil sellega niigi probleem on, siis äkki hakkate end tulevikus proteeside pärast mõttetult süüdistama.
Rinnanibude suurendamiseks on teoreetiliselt võimalik spetsiaalseid proteese kasutada, kuid selle mõttekuses Teie puhul julgen küll kahelda.
Lugupidamisega, Dr. Peep Pree