Nina probleem 27.05.03 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

Tere ma tean ,et see on pisut totter küsimus ,aga ma siiski küsin.Mu laps käib koolis ja peaaegu ,et iganädal tuleb koju nuttes et teda narriti jälle koolis.Ja räägib ,et kõik naeravad ta nina üle ja narrivad teda sellepärast.Ning kurdab veel ,et talle öeldaxe koguaeg sul on nii lai nina.Kas peaks tegema iluoperatsiooni kunagi kui ta vanemaks saab või läheb see suureks arenemisega teise kujuga?

Ette tänades Aino O.

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

Lugupeetud Aino O.
Kirja põhjal on väga raske otsustada, kuid üldine reegel on, et inimene peaks olema vähemalt 16 - 18 aastat vana, et ninatipu iluoperatsiooni ette võtta, nina luulise osa korrigeerimise korral ehk veelgi vanem. Kuid alati on reeglitel erandeid, mistõttu soovitaksin siiski pöörduda konkreetselt kirurgi konsultatsioonile - kasvõi juba selle pärast, et tütar tunneks, et Te tema probleemi tõsiselt suhtute janaidata püüate.
Lugupidamisega, Dr. Peep Pree