armi plastika 18.05.20 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Akne armidest on näonahk kahjustatud, enamus asuvad põskedel. Kuid üks suurem ning häirivaim asub kahe silma vahel. Ca 20-22 aastat vana. Tegemist on auguga, aga lisaks ka jookseb naha alt nagu soon veidi otsmiku suunas.
Olen püüdnud pildil selle osa märkida.
Kas seda augu armi on võimalik lõigata? Katta?
Happekoorimine oodatud tulemust ei toonud, kuna arm on üsna sügav. Kas ilukirurgia poole võiks sellega pöörduda, tehakse Eestis seesugust armiplastikat üldse?
Mind ennast see arm kohutavalt häirib.

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

Tere ! Tänud küsimuse ja foto eest. Paraku ei anna foto siiski 3-D olukorda täpselt edasi ja seetõttu kindlasti soovitaksin uurida plastikakirurgide juures võimalikke ravi variante - ehk võiks kasu olla laserlihvimisest ja/või rasvasiirdamisest. Igasugune "lõikamine jätab ju uue armi ja pole seetõttu alati õigustatud.
Lugupidamisega, dr. Peep Pree