väike lõikehaav 26.04.16 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

Tere,
7-aastane tüdruk kukkus 15. aprillil ja sai põsele väikese ca 1,5cm lõikehaava. Traumapunktis suleti haav liimiga ja kinnitati plaastritega. Täna- homme peaksime plaastrid eemaldama. Kas võiks hakata koheselt kasutama näit. mepiform plaastrit või pigem armikreemi ( missugust soovitate?) või peab ootama kuni koorik täielikult eemaldub ja haav nö. paranenud on? Hetkel paistab plaastriribade alt, et on olemas ca mm laiune koorik.
Ette tänades

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

Tere ! Parimad soovitused paraneva haava raviks saab anda ikka vaid arst, kes seda konkreetselt näeb, mitte keegi "tark mees taskus" vaid jutu järgi. Mina alustan tavaliselt armi-geelide (silikoon-geel, firma polegi nii oluline) või armiplaastri (lapse näo peal on ehk geeli kasutamine lihtsam) kasutamist ikka siis kui haav on kuiv ja koorikud eemaldunud. Parimate tervitustega, Dr. Peep Pree