Rinnavähendus operatsioon 07.04.06 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on lähimal ajal plaanis teha rinnavähendus operatsioon, kuna rinnad on väga suured ja on seljale väga koormavad. Olen sünnitanud ühe lapse ja peale sündi on rinnad veelgi suuremaks läinud(80DD, oli 80D). Tulevikus on soov saada ka teist last, kuid mitte nii peagi veel. Tean, et peale operatsiooni ma ei saa last enam rinnaga toita(esimest last toitsin 1,5 nädalat, kuna piim kadus iseenesest ära). Kas on äkki veel mingeid põhjusi, miks soovitatakse enne ära sünnitada ja siis teha operatsioon. Kui teen operatsioponi ära ja paar aastat hiljem sünnitan , kas siis toimub mingi muutus rindadega või mitte. Tahan väga seda operatsiooni ära teha, olen käinud ka plastikakirurgi vastuvõtul, kuid unustasin täpsustada seda detaili, et mis siis saab kui ma ikkagi hiljem sünnitan? Kas oskate mulle nõu anda?
Ette tänades,
Kristina

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

Tere! On tõesti tõenäoline, et pärast rindade vähendusoperatsiooni rinnaga toita ei saa. Kuid allesjäänud rinnakude järgneva rseduse ajal kindlasti paisub - rind suureneb ja venitab ka rinnanahka. Oht ongi selles, et kui hästi pinguldub nahk koos rinna mahu vähenemisega ja kas äkki jäävad rinnad taas lõdvaks. Sellise muutuse ulatust ja tõenäosust on tõesti võimatu täpselt ette näha. Lugupidamisega, dr. Peep Pree