kõhus valud 25.02.04 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Tere,minu mureks on see,et all parempoolses kõhus olid kunagi umbes pool aastat õrnad valud käisin perearsti juures,tema saatis ultrahelisse käisin ära kõik paistis korras olevat,tegelesin ka aktiivselt sellajal maadlusega.Perearst siis aga ütles,et võib olla mingi soolestiku üleminekuga täiskasvanuks...midagi sellist.Kuid ei tegelenud eriti enam spordiga ja järsku kadus ära pikapeale,kuid hiljaaegu käisin suusatamas kaks päeva järjest ja teisel päeval andis hästi korra jälle tunda ja nüüd iga päev natuke.Ise olen 19-aastane noormees.AJAB TÄITSA MURELIKUKS.Mid peaks ette võtma,kas võib midagi tõsist olla.Ettetänades romet.

Arst vastas:

dr Toomas Kariis

Gastroenteroloog

Ida-Tallinna Keskhaigla, gastroenteroloogia osakond

tere
Parempoolne alakõhuvalu, mis seostub füüsilise pingutusega ei pruugi olla seedetrakti häda, vaid lihasvalu. Täpsemalt saab siiski arvamust avaldada kui on täpsustatud seisundit arsti poolt.
Tervitab, dr Kariis