Ootamatu kõhulahtisus 26.01.04 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Kui olen 8 korda vedelat kakat teinud, kas tegu viirusega. TOIDAN last ka rinnaga. OLEN proovinud smektat, sütt, imodiomi. MIski ei võtta valusid. Või on tegu toidumürgitusega.

Arst vastas:

dr Toomas Kariis

Gastroenteroloog

Ida-Tallinna Keskhaigla, gastroenteroloogia osakond

Tere.
Vastus lihtne. Toidumürgitus tuleb riknenud toidust ja viirusliku kõhutve saab viirusega nakatumisel. Niisis kumb variant on?
Jooge vett ja külastage oma arsti.
Dr Kariis