maksa siirdamine 14.01.04 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Tere,

Kas Eesti Vabariigi kodanikul on võimalik välisriikides maksa siirdamine? Kui on, siis millistel tingimustel (raha, järjekorrad jm.)

Lugupidamisega

Rein

Arst vastas:

dr Toomas Kariis

Gastroenteroloog

Ida-Tallinna Keskhaigla, gastroenteroloogia osakond

Tere
Huvitav küsimus! Tegelikult võiks täpse vastuse anda Eesti maksasiirdamise keskuse spetsialistid Tartu Ülikooli Klinikus.
Minu arvates ei ole see võimalik kuna probleem ei ole ainult rahas vaid ka doonoris. Järjekorrast ette osat end niikuinii ei saa. Siirdamise hetke määrab siiski tervislik seisund, seetõttu ei ole ka järjekord absoluutne nagu pangas.
Dr Kariis