KÕHT KINNI 27.01.02 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Olen 31-aastane naine. Annan lapsele rinda ja sellel perioodil on suurenenud kõhukinnisus. Kasutan MIcrolaksi u. 3 korda kuus, kuid hoolimata sellest on kakamine väga valus ja sageli verine (väikesed rebendikesed, mis paranevad aeglaselt ja on väga valusad). Mida võiks teha, imetamisest loobuda veel ei taha?

Arst vastas:

dr Triin Remmel

Gastroenteroloog

Eesti Meremeeste Haigla

Tere!

Üsna tõenäoline on, see, et kõhukinnisus on Teil põhjustanud väikeste lõhekeste tekke pärasoole lõpposas. Kõhukinnisus omakorda soodustab seda, et need nii kergelt ära ei paraneks ja uued vigastused tekiksid.

Tegelikult peaks siin ravis kõik algama kõhukinnisuse vältimisest (toidutavadest, vedeliku tarbimisest olen ma kirjutanud oma varasemates vastustes). Mikrolaks vast esimeseks valikuks kõige parem pole, ka mikroklistiir vigastab soole lõpposas. Soovitaks proovida Forlaksiga, pulbri kujul, mida sisse juuaks. Et aga soole lõpposa kiiremini paraneks, võiks kasutada proctosedyli, kas salvina või küünlana.

TR.