Kõhuvalud ja lima väljaheites 22.01.02 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Rohkem kui juba kuu on mul kõht paistes, valutab aeg-ajalt ja on gaasid. Soolt tühjendamas käin ma 1-2 korda nädalas. Alati, kui pärast pissimist gaase välja lasta üritan, väljub jämesoolest limatükikesi, milles mõnikord ka verekiud.

Olete teistele samalaadsete hädadega siinkirjutajatele soovitanud süüa rohkem kiudaineid, tarbida piisvalt vedelikku ning olla füüsiliselt aktiivsem. Minu mured tekkisid aga just siis, kui hakkasin rohkem ja teadlikumalt jälgima söögilauda ja liikumist.

Eelkõige aga häirib mind see lima ja millega sellisel juhul tegu võiks ola?

Arst vastas:

dr Triin Remmel

Gastroenteroloog

Eesti Meremeeste Haigla

Tere!

Kahjuks ei selgu kui vana inimene Te olete. Seega päris üheselt Teie küsimusele vastata ei saa. Kõige tõenäolisem on siiski, et tegemist nn. ärritatud soolesündroomiga. Gaaside puhul aitab kindlasti espumisaan. Juhul kui inimene sööb kiudainete rikast toitu rohkelt, siis ka gaase tekib rohkem.

TR.